Szwajcaria Saksońska Wyróżniony

WYCIECZKA 1 – DNIOWA

Uroczy region Szwajcarii Saksońskiej to kraina skał i zamków. Leżący po obu stronach Łaby, gęsto zalesiony i bogaty w fantastycznie ukształtowane formy skalne region, ma od 1990 roku status Parku Narodowego.

 

Wyjazd o godz.  07:00 - przejazd do STOLPEN, zwiedzanie: zamku z XII w wybudowanego przez króla Augusta II Mocnego, w którym więziona była Hrabina Cosel - zbrojownia, izba tortur, komnaty Hrabiny Cosel oraz podziemia.

Czas zwiedzania około 1,5 godz

Przejazd do BASTEI NAD ŁABĄ, spacer po rezerwacie skalnym. Jest to rozległa grupa efektownych skał wznoszących się na wysokość trzystu metrów z ruinami średniowiecznego zamku oraz licznymi punktami widokowymi.

 Czas zwiedzania około 2 godz.

Następnie przejazd do twierdzy KONIGSTEIN, która była niemożliwa do zdobycia jak i niemożliwa była ucieczka z jej więzienia lub kazamatów, zwiedzanie m.in. skarbca, zbrojowni, sali historycznej, sali aprowizacji. W twierdzy można zobaczyć najgłębszą studnie - 152 m głębokości.

Czas zwiedzania ok. 2,5 godz. 

   Cena zawiera :

 * Przejazd autokarem

*Opiekę pilota – przewodnika

* Ubezpieczenie  Kl i NNW

 

UWAGI: Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów.Obowiązuje ubiór sportowy  z obuwiem dostosowanym do wędrówek. Zwiedzanie zabytków z zewnątrz nie ujętych w świadczeniach wg programu.

Na bilety wstępu należy przeznaczyć:  Stolpen 5€, Bastei 3€, Konigstein 9€.

 

                                                   

 

Dodatkowe informacje

  • Cena: 120 zł
  • Data wyjazdu: sobota, 25 kwiecień 2020
  • Data powrotu: sobota, 25 kwiecień 2020
Wyświetlony 2110 razy