Weekend w Wiedniu Wyróżniony

WYJAZD Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI :

LEGNICA - godz.00.00 – wyjazd-  parking k. Lidla ul. Moniuszki

JAWOR -  godz. 00.45- wyjazd-  CPN Omega

STRZEGOM - godz. 01.20 wyjazd- stacja paliw Orlen

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE - godz. 02.15- wyjazd Stacja PKP   

Program :

1 Dzień- przejazd nocny do Wiednia przez Czechy. Poranny postój śniadaniowy, przejazd na  zwiedzanie: Wzgórza Kahlenberg - wzniesienie na wysokości 484 m, zwanego „II wzgórzem domowym Wiedeńczyków”, kościół św. Józefa z kaplicą i muzeum Jana Sobieskiego, przejście na punkt widokowy z  piękną panoramą miasta. Przejazd do niezwykłej dzielnicy zaprojektowanej przez jednego z najbardziej awangardowych artystów –  Hundertwassera. Jest to kompleks mieszkalny, który charakteryzuje się nieregularną formą i kolorowymi płaszczyznami. Przejazd  do  części Starego Miasta: zwiedzanie z zew: Ratusz przypominający londyński Big Ben, Parlament, Hofburg - rezydencja Habsburgów znajdująca się w sercu Starówki z imponującym Placem Marii Teresy, Opera Narodowa, Filharmonia, czas wolny - możliwość degustacji kawy w słynnej restauracji Rosenberger. Spacer ulicą Graben z Kolumną Św. Trójcy,  przejście do barokowej Katedry św. Szczepana, która jest najważniejszą i jedną z najstarszych świątyń Austrii, słynącej ze swoich kolorowych dachówek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 Dzień - śniadanie, przejazd na zwiedzanie Rezydencji Cesarskiej Habsburgów-  Schonbruunn, dawnej letniej rezydencji rodziny cesarskiej. To jeden z najpiękniejszych budynków w stylu barokowym w Europie, zwiedzanie wnętrz pałacu krótką trasą, spacer po ogrodach z Fontanną Neptuna. Przejazd pod Pałac Belweder z pięknymi ogrodami opadającymi kaskadami. Wyjazd w drogę powrotną do kraju – na trasie przerwa na obiadokolację w Czechach.

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd autokarem turystycznym
  • 1 nocleg ze śniadaniem w pok. 2, 3 os.
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • pilot/przewodnik
  • Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny          

Uwagi: Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Na bilety wstępu należy przeznaczyć: Schonbrunn- 14,20 €- trasa krótka 20 komnat. Dodatkowo możliwość wykupienia kolacji w hotelu – 12 €, obiadokolacji w Czechach- ok. 200 KC.

Dodatkowe informacje

  • Cena: 290 zł + 50 €
  • Data wyjazdu: sobota, 25 kwiecień 2020
  • Data powrotu: niedziela, 26 kwiecień 2020
Wyświetlony 1761 razy