Ameryka - zdobywamy zachodnie wybrzeże

1. WROCŁAW –MONACHIUM- SAN FRANCISCO
31.08.2020- Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 10:30. Odprawa paszportowo-celna. Wylot do Monachium godz. 13:15. Wylot z Monachium do San Francisco godz. 16:20. Przylot godz. 18:55. Transfer do hotelu w okolicach San Francisco. Nocleg.


2. SAN FRANCISCO
Śniadanie, zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square
z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman's Wharf, "najbardziej kręta uliczka na świecie", Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd kolejką "Cable Car". Zobaczymy również pogranicze najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury Haight. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę miasta. Wieczorek powitalny „HELLO AMERICA". Powrót do hotelu, nocleg.


3. SAN FRANCISCO
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie San Francisco, które ubarwimy rejsem po zatoce,
podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate.
Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square.
Wyjazd do Sacramento, nocleg.

4.SACRAMENTO
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta- Old Sacramento a w nim Big Four Buildings- w którym w 1850 roku znajdowały się biura czterech członków tzw. Wielkiej Czwórki, która budowała Centralną Kolej Pacyficzną oraz Lady Adams Building- najstarszy budynek w mieście. Następnie Kapitol Stanowy i inne budynki rządu Kalifornii. Przejazd i nocleg w okolicach Sonory.

5.YOSEMITE
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do najstarszego w USA Parku Narodowego Yosemite, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z lasami sosnowo sekwojowymi i rajskimi wodospadami, z czego najwyższy mierzy 740 m i jest największym wodospadem Ameryki Północnej. Spacer trasą turystyczną. Przejazd na nocleg w okolice Fresno.

6. SEQUOIA & KINGS CANION NATIONAL PARK
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sequoia & Kings Canyon National Park, gdzie przespacerujemy się wokół największych drzew na świecie - sekwoi, z czołowym, największym drzewem Generałem Shermanem mierzącym ponad 80 m wysokości i 8 m średnicy, stojącym od ponad 2000 lat. Przejazd w okolice Visalia na nocleg.

7. DOLINA ŚMIERCI
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do jednego z najbardziej niesamowitych miejsc w Ameryce- Doliny Śmierci, położonej ponad 80 m poniżej poziomu morza (ze względów bezpieczeństwa wjazd do Doliny Śmierci może być niemożliwy przy temperaturze powietrza powyżej 45°C ).
Wbrew swojej nazwie park oferuje przepiękne widoki i zapewnia życie wielu unikalnym zwierzętom i roślinom. Zatrzymanie w kilku punktach widokowych najbardziej niezwykłego klimatycznie i widokowo miejsca Ameryki Północnej. W punkcie widokowym- Zabriskie Point zobaczymy znajdujący się poniżej niesamowicie bajeczny świat piaskowych skał nazwany Artist's Pallete, które ze względu na obecność wielu minerałów przybierają fantazyjne barwy, a także wyschnięte słone jezioro słynące z "wędrujących kamieni". W dalszej drodze zatrzymamy się w centrum turystycznym Furnace Creek oraz przy wydmach Mesquite, gdzie opuścimy Dolinę Śmierci. Przejazd do miasta LAS VEGAS - światowej stolicy rozrywki, pełnej kasyn i dobrej zabawy. Korzystanie z atrakcji miasta: światowej sławy sklepy, kasyna, spacery wzdłuż głównej ulicy Las Vegas Boulevard oraz Las Vegas Strip z największymi hotelami świata. Nocleg w okolicy Las Vegas.

8. WIELKI KANION KOLORADO- ZAPORA HOOVERA - LAS VEGAS
Śniadanie, przejazd do betonowego giganta spiętrzającego rzekę Kolorado - tamę Hoovera. Krótki postój na „sesje fotograficzną” oraz spacer na punkt widokowy na moście łączącym Nevadę i Arizonę, przerzuconym nad kanionem Rzeki Kolorado na wysokości ok. 0,5 km ponad lustrem wody. Następnie przejazd na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie- Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu, a także zwiedzimy rezerwat Indian Hualapai( fakultatywnie). Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem z lądowaniem na jego dnie i krótkim rejsem po Rzece Kolorado (dodatkowo płatne; koszt ok. 229 USD za ok. 15-min lotu oraz 10-min rejs po rzece). Powrót do hotelu. Nocleg.

 

9. LAS VEGAS- ZION
Śniadanie, przejazd do ZION NATIONAL PARK- raju mormońskich pionierów z niesamowitymi kanionami, wiszącymi ogrodami, wodospadami oraz pionowymi ścianami skalnymi przypominającymi zamki, iglice i wieże. Spacer wybraną częścią Parku. Przejazd na nocleg w okolicy miasta Kanab.

 

10. KANION ANTYLOPY- JEZIORO POWELL – HORSESHOE BEND
Śniadanie, przejazd do malowniczego Kanionu Antylopy, który leży na terenie rezerwatu plemienia Nawaho, w stanie ARIZONA znanego z czarujących promieni wpadających przez wąskie szczeliny formacji skalnych wyrzeźbionych przez tysiące lat przez rzekę Kolorado. Zjawisko to tworzy zachwycającą grę świateł i kolorów. Fakultatywnie Rejs po najpiękniejszym sztucznym zbiorniku świata zwanym Jeziorem Powell, które powstało na skutek spiętrzenia wód rzeki Kolorado przez zaporę Glen Canyon.
Przyjazd do Horseshoe Bend, kolejny cud natury- kanion Glen, gdzie rzeka Kolorado tworzy niepowtarzalną podkowę zakręcając o 270° tworząc przepiękny punkt widokowy. Przejazd na nocleg do Moenkopi.

 

11. GRAND CANYON- SELIGMAN – ROUTE 66 - PEACH SPRINGS
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego- Grand Canyon, który wpisany jest na listę dziedzictwa UNESCO, skarb Arizony z przepięknie wijącą się jak rzucona wstęga rzeką Kolorado. Podziwianie niesamowitego dzieła przyrody i cudu świata. Spacer na punkty widokowe kanionu, sesja fotograficzna i filmowa. Przejazd przez Seligman- znanej drogi 66 jako miejsce narodzin historycznej trasy. Przejazd do Peach Springs- znanego z filmu „Auta", krótkie zatrzymanie na zdjęcia przy słynnych samochodach. Nocleg w okolicy miasta Kingman.

12. KINGMAN– HAVASU LAKE – JOSHUA TREE – LOS ANGELES
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalszy przejazd legendarną amerykańską drogą Route 66- ciągnącą się od Chicago po Santa Monica w Californii. Następnie przejazd nad Havasu Lake, jeziora położonego na granicy dwóch stanów: Arizony i Kalifornii. Przejazd do pustynnego Parku Narodowego - Joshua Tree ze słynnymi drzewami Jozuego oraz kaktusami cholla, które potrafią przetrwać w temperaturze 60 °C. Przejazd w okolice Los Angeles. Nocleg.

13. BEVERLY HILLS - SANTA MONICA- UNIVERSAL STUDIO- LOS ANGELES
Śniadanie, przejazd do luksusowego miasta położonego nieopodal Los Angeles - BEVERLY HILLS znanego z wielu filmów amerykańskich. Czas wolny na najdroższej ulicy świata znanej z ekskluzywnych sklepów- Rodeo Drive. Wizyta w mieście Santa Monica ze słynnym molo i pięknym widokiem na cały Ocean ( czas wolny i odpoczynek) lub dla chętnych genialne połączenie studia filmowego wraz z szaleństwem parku rozrywki - Universal Studio (140 USD).
Spacer po artystycznej i tętniącej życiem nabrzeżnej dzielnicy Los Angeles – Venice. Powrót do hotelu. Nocleg.

14. LOS ANGELES
Śniadanie, zwiedzanie Miasta Aniołów i światowego sukcesu- Los Angeles: dzielnica biznesowa z wieżowcami- Downtown, Hala sportowo-widowiskowa, gdzie rozgrywają się mecze koszykówki, futbolu amerykańskiego i hokeja Staples Centre, bajkowa hala koncertowa Walta Disneya położona w centrum miasta Disney Hall, stolica światowego przemysłu filmowego Hollywood oraz Hollywood Boulevard ze sławną aleją gwiazd. Po drodze podziwianie najbardziej rozpoznawalnego napisu Hollywood sign położonego na zboczu góry Lee, kino Chinese Theatre - najbardziej kultowy pałac filmowy na świecie oraz miejsce corocznych ceremonii wręczenia Oscarów - Dolby Theatre. Powrót do hotelu. POŻEGNANIE Z AMERYKĄ- wieczorek pożegnalny. Nocleg.

15. ODPOCZYNEK I RELAX NAD OCEANEM LOS ANGELES
Śniadanie. Odpoczynek na plaży, czas wolny. Nocleg.

16/17. LOS ANGELES- MONACHIUM- WROCŁAW
Śniadanie. Wylot z LOS ANGELES do FRANKFURTU godz. 15:00 ( 15.09.20). Przylot godz. 10:50+1 ( 16.09.20). Wylot z FRANKFURTU do WROCŁAWIA godz. 13:00. Przylot godz. 14:10.

 

Termin: 31.08–16.09.2020 CENA: 10.230 zł + 2.980 zł (Bilet lotniczy)


ŚWIADCZENIA:
✓ Bilety LOTNICZE z bagażem i opłaty lotniskowe na trasie Wrocław- Monachium-San Francisco, powrót: Los Angeles- Frankfurt-Wrocław
✓ Zakwaterowanie w hotelach/motelach klasy 3***
✓ 16 śniadań amerykańskich ( najczęściej kawa, herbata, słodkie bułki)
✓ przejazd autokarem na trasie zwiedzania
✓ opieka polskojęzycznego pilota
✓ 2 kolacje: powitalna oraz pożegnalna
✓ ubezpieczenie NNW ,KL, Bagaż
✓ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:
• wyżywienia poza śniadaniami. Na pozostałe posiłki należy przeznaczyć dziennie 25 $
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg wykazu
• wydatków własnych
• napiwków dla kierowcy i przewodnika
• dopłaty do pokoju 1 osobowego- ok. 1200 $

 

UWAGI:
1.Obowiązkowe opłaty na miejscu: taxa hotelowa, przewodnicy miejscowi, zestaw słuchawkowy, parkingi- 250 $ oraz zwyczajowe napiwki dla kierowcy- 5$/dzień.
2. Na bilety wstępu do zwiedzanych miejsc obowiązkowo należy przeznaczyć: Yosemite 30 $, Sequoia Park 35 $, Zion 12 $.
3. Na bilety wstępu do zwiedzanych miejsc fakultatywnie należy przeznaczyć: Rejs w San Francisco- 45$, Platforma Skywalk + wstęp na teren Indian (pakiet) 69$+ TAX, rejs po jeziorze Powell - ok 67$ plus TAX, Death Valley 12-15$, Kanion Antylopy 64$ plus TAX, Josua Tree 25$, Universal Studios 129$, Lot nad Grand Canyonem małym samolotem- 165$, lot helikopterem nad Wielkim Kanionem z lądowaniem na jego dnie i krótkim rejsie po rzece Kolorado- ok. 245$ ( lot ok. 15 min oraz 10 min rejs)
4. WIZA: dla obywateli Polski w roku 2020 zostaje zniesiony obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podróżujący do USA ze wszystkich krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP), w tym Polski mają obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation). ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty(14 USD), najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Podróżni powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku. Osoby posiadające wizę amerykańską w paszporcie nie muszą dokonywać rejestracji ESTA. Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy z dniem wyjazdu z USA
5. CENA skalkulowana dla grupy min. 27 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena może wzrosnąć a także jeśli wzrosną opłaty LOTNICZE/ PALIWOWE lub przelicznik dolara będzie powyżej 3,8923 zł.
Program może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.
Każda zmiana osoby na liście wiąże się z kosztami wg stawki linii lotniczych. Godziny wylotów mogą ulec zmianie do 24h przed lotem.
Możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych- więcej Informacji w Biurze.
Informator wyjazdowy zostanie przekazany na ok. 30 dni przed wylotem.

 

Dodatkowe informacje

  • Cena: 10.230 zł + 2.980 zł
  • Data wyjazdu: poniedziałek, 31 sierpień 2020
  • Data powrotu: środa, 16 wrzesień 2020
Wyświetlony 84 razy