Wycieczka do Drezna na Jarmark Bożonarodzeniowy Wyróżniony

ŚWIĄTECZNE DREZNO

WYCIECZKA NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Wyjazd ok 07:00. Przejazd do DREZNA. Zwiedzanie z zew. Spacer po Starówce miasta. Zwiedzanie m.in.  Opera Sempera - trzykrotnie odbudowywana i symbol Drezna Zwinger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech. Naprzeciw znajduje się główna rezydencja władców Rezidenzscholss, obok wznosi się barokowa katedra (Hofkirche) , wniesiona przez Augusta Mocnego,  kościół NMP (Frauenkirche) nakryty olbrzymią kopułą. Atrakcją Rynku Nowego Miasta jest Złoty Jeździec – pozłacana Statua  Augusta Mocnego na Koniu.

Czas wolny na Jarmarku Świątecznym – STRIEZELMARKT, założonym w 1443 roku. Tutaj znajdują słynne ozdoby choinkowe z pobliskich Rudaw, tkaniny i wyroby garncarskie z Łużyc, pierniki z Pulsnitz, koronki z Plauen, gwiazdy adwentowe z Herrnhut. Koniecznie należy spróbować oryginalnego Dresdner Christstollen, który jest atrakcją kulinarną, znaną na całym świecie. Jest to strucla z ciasta drożdżowego początkowo nazywana "Striezel", która użyczyła jarmarkowi swej nazwy. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd autokarem
  • Opiekę pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW/KL

 

CENA: 130 zł         TERMIN: 11.12.2021

Uwagi: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Opera Sempera, Zwinger, Katedra, Kośćiół NMP (zwiedzanie z zewnątrz). Wymagany paszport lub dowód osobisty.

 

Dodatkowe informacje

  • Cena: 130 zł
  • Data wyjazdu: sobota, 11 grudzień 2021
  • Data powrotu: sobota, 11 grudzień 2021
Wyświetlony 1100 razy