WYCIECZKA DO GRUZJI Wyróżniony

WYCIECZKA DO GRUZJI 

KRAJOBRAZY KAUKAZU 

1 DZIEŃ –  WROCŁAW  -  KUTAISI -BATUMI

Spotkanie na lotnisku we  Wrocławiu godz. 03:45, odprawa paszportowo-celna godz.04:25. Wylot  do Kutaisi godz. 06:25. Przylot godz.11:55 (czasu gruzińskiego). Przejazd do BATUMI- najpopularniejszy kurort na Kaukazie Południowym –Czarnomorska Perła Gruzji, która zachwyca widokami na morze i góry.   Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po Promenadzie nadmorskiej  w otoczeniu pięknego parku. Czas wolny i relaks nad morzem.   Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃBATUMI-KUTAISI

 Śniadanie,  zwiedzanie miasta BATUMI- w programie: spacer po mieście z jego Centrum: Piazza w stylu włoskim, Pałac Europy, przejście pod wiele pomników, które wpisane są w historie kraju, Uniwersytet,  wieża Alfabetu. Wjazd kolejką gondolową na jedno z otaczających miasto wzgórz. Przejazd do Kutaisi  na zakwaterowanie w Guesthouse /rodzaj pensjonatu/ w Kutaisi- miasta kojarzonego ze starożytnym mitem wyprawy po Złote Runo Jazona i Argonautów. Tutaj też urodził się Władysław Raczkiewicz –prezydent RP na uchodźctwie. Spacer wieczorny  po mieście, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ –  KUTAISI-KANION OKATSE- GELATI- TBILISI

Śniadanie, przejazd do urokliwego  i malowniczo położonego Kanionu OKATSE. Przejście trasą o długości ok. 2 km mostkami- kładkami zawieszonymi nad wąwozem na wysokość nawet do  140 metrów oraz pokonanie 544 stopni zejścia. Trasa pozwala odkryć naturalne piękno gruzińskiej przyrody, która zapiera dech w piersiach. Przejazd na zwiedzanie zespółu klasztornego Gelati (obiekty wpisane na listę UNESCO) - z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy.

Przejazd do TBILISI - stolicy Gruzji, jednego z najstarszych miast na świecie, leżącego na styku  dwóch kultur. Oryginalne zabytki, piękne widoki STAREGO MIASTA zapewniają niepowtarzalną atmosferę. zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja,  czas wolny, nocleg.

4 DZIEŃ TBILISI

Śniadanie, Zwiedzanie Miasta: świątynia Matki Bożej Metechskiej położona na wyniosłej skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari, pomnik Króla Wachtanga na koniu, Wielka Synagoga, katedra Sioni z krzyżem św. Nino - najważniejszą relikwią Kościoła gruzińskiego. Przejazd KOLEJĄ LINOWĄ nad miastem  na punkt widokowy do Twierdzy Narikala (IV w). - ruiny, które majestatycznie górują nad dachami tbiliskiej Starówki, Abanotubani carskie banie siarkowe, które są wizytówką miasta, zwiedzanie katedry Cminda Sameba (Świętej Trójcy) - największej prawosławnej katedry w Gruzji i na Kaukazie. Spacer aleją Szoty Rustaweliego - gruzińskiego wieszcza. OBIADOKOLACJA Z DEGUSTACJĄ POTRAW I WINA W TRADYCYJNEJ GRUZIŃSKIEJ RESTAURACJI POŁĄCZONA Z PROGRAMEM FOLKLORYSTYCZNYM. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ – TBILISI  –  KACHETI - SIGNAGI

Śniadanie,  wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy Klasztor w Bodbe –Monastyr Św. Jerzego.  To tu spoczywa św. Nino (Nina), która wedle wierzeń schrystianizowała Gruzję. A dlaczego monastyr wzniesiono właśnie tutaj? Otóż według legendy ciała świętej nie mogło podnieść dwustu mężczyzn – więc grób, a potem monastyr, musiał powstać właśnie w tym miejscu. Przejazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne krajobrazy we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Następnie jedziemy do Welistsikhe, gdzie będziemy mieli obiad menu różnych potraw oraz degustację 2x rodzaje wina i wódki.  Powrót do hotelu, nocleg.

6 DZIEŃ – MCCHETA- KAZBEGI – GERGETI

Śniadanie, przejazd do Mcchety - do pierwszej stolicy i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ w kierunku Kaukazu Wysokiego- określenie to związane jest z miejscem toczenia się ciężkich  walk na początku XIX w. Obecnie jednak to           niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz wzdłuż której można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych. Przejazd malowniczą górską trasą przez Wielki Kaukaz do KAZBEGI - miasta położonego u podnóża drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd jeepami wśród  górskiej scenerii do GERGETI, zwiedzanie kościoła św. Trójcy, położonego na wysokości 2170 m n.p.m. skąd roztacza się przepiękna panora mana górę Kazbegi oraz z drugiej strony na leżące w dolinie miasteczko. Przy sprzyjającej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie. Nocleg  w okolicach Kazbegi, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃKAZBEGI  - ANANURI –  KUTAISI

Śniadanie. Wyjazd z Kazbegi, postój przy fortecy Ananuri z XVII w. z przepięknym widokiem na Jezioro Żinwalskie. Przejazd do Kutaisi wizyta w katedrze BAGRATI- symbol miasta z XI w. ZJEDNOCZONEJ GRUZJI.

Katedra Bagrata – katedra Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego- występuje także pod oficjalną nazwą Katedra Zaśnięcia Bogurodzicy. Jest najcenniejszą budowlą sakralną tego miasta. Czas wolny na zakupy w Kutaisi. Kolacja i nocleg w guesthouse w KUTAISI.

8 DZIEŃ – WYLOT DO KRAJU

Śniadanie, transfer z hotelu na lotnisko koło KUTAISI. Odprawa bagażowa godz. 10:00, wylot do Wrocławia  12:25, przylot 14:00 (czas przesunięcia w Polsce -2 godz.)

ŚWIADCZENIA:

  • przelot samolotem linii Wizzair z bagażem 20 kg
  • 7 NOCLEGÓW w hotelach *** lub Guesthousy pokoje 2/3 os.
  • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad z degustacją potraw, wina i wódki gruzińskiej
  • 1 uroczysta obiadokolacja z degustacją potraw i wina przy muzyce folklorystycznej
  • przejazd autokarem na całej trasie zwiedzania
  • opieka pilota
  • opieka lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  • TFG
  • 1 mała butelka wody dla każdego uczestnika - codziennie

 

Uwagi: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie odpowiada za zmiany godzin w przelotach. Pierwszy i ostatni dzień przeznaczone są na przeloty. Przy zmianie nazwiska, opłata według stawek linii lotniczych. Cena nie obejmuje: zwyczajowych  napiwków dla kierowcy, pilota i obsługi w hotelach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów- 60 euro –płatne na miejscu. Cena skalkulowana przy grupie min 30 os. Dopłata do pokoju 1 os- 120 €. Dokumentem podróży uprawniającym wjazd do Gruzji jest  ważny dowód osobisty lub paszport.

ZAPISY TRWAJĄ DO 28 lutego 2020 –ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!! ZAPRASZAMY :)

Wyświetlony 2525 razy