WYCIECZKA Szlakiem Krajów Naddunajskich Wyróżniony

WYCIECZKA SZLAKIEM KRAJÓW NADDUNAJSKICH

AUSTRIA- SŁOWACJA- WĘGRY

1 DZIEŃ  –  Wyjazd  godz. 05:00.Wyjazd do WIEDNIA, przejazd  do  części Starego Miasta: zwiedzanie z zew: Ratusz przypominający londyński Big Ben, Parlament, Hofburg - rezydencja Habsburgów znajdująca się w sercu Starówki z imponującym Placem Marii Teresy, Opera Narodowa, Filharmonia, czas wolny - możliwość degustacji kawy w słynnej restauracji Rosenberger.   Spacer ulicą Graben z Kolumną Św. Trójcy,  przejście do barokowej Katedry św. Szczepana, która jest najważniejszą i jedną z najstarszych świątyń Austrii, Msza Św. (wg potwierdzenia)  Przejazd na kolację w restauracji regionalnej na Grizingu z degustacją wina i muzyką.  Zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja, nocleg

2 DZIEŃ –śniadanie,  przejazd na  zwiedzanie: Wzgórza Kahlenberg - wzniesienie na wysokości 484 m, zwanego „II wzgórzem domowym Wiedeńczyków”, kościół św. Józefa z kaplicą i muzeum Jana Sobieskiego, Msza Św. przejście na punkt widokowy z  piękną panoramą miasta. Przejazd do BRATYSŁAWY – stolicy i największego miasta Słowacji, spacer po Starym Mieście (zwiedzanie z zew.): gotycka katedra Św. Marcina, ul. Michalska i ul. Venturska - najstarsze ulice miasta, Brama Michalska, Plac Franciszkański z kościołami Jezuitów i Franciszkanów oraz najpiękniejsza rokokowa budowla Bratysławy Pałac Mirbacha, Rynek z Ratuszem, Parlament z panoramą stolicy, Zamek Królewski i wzgórze zamkowe, obiadokolacja w restauracji. Przejazd póżny na nocleg do BUDAPESZTU.

3 DZIEŃ - śniadanie, zwiedzanie BUDAPESZTU: wjazd na Wzgórze Gellerta - podziwianie panoramy miasta, Wzgórze Zamkowe - który jest bez wątpienia najbardziej reprezentacyjnym miejscem w Budapeszcie. To tu znajduje się najstarsza część miasta: Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany, a układ ulic i zabudowa zachowała swój pierwotny charakter.  Przejazd na OBIADOKOLACJĘ POŁĄCZONĄ Z WIECZOREM WĘGIERSKIM Z CZARDASZEM Z ALL INCLUSIVE PRZY MUZYCE – zespół na żywo– Tradycyjna kuchnia węgierskich bratanków połączona z muzyką węgierską to niezapomniana zabawa. Kolacja składa się z kilkunastu dań w różnych zestawach oraz napoi w tym piwo i wino. Doskonały program rozrywkowy, który składa się z prezentacji folklorystycznych i pokazów wokalno-tanecznych. Objazd miasta nocą „Budapeszt by Night’s” nocleg.

4 DZIEŃ - śniadanie, zwiedzanie Parlamentu /po uzyskaniu pozwolenia/- należącego do największych budynków parlamentarnych na świecie, wzorowany na gmachu parlamentu londyńskiego,.  Przejazd na Plac Bohaterów – najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, spacer po śródmieściu Pesztu: Bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża. Przejazd na  WYSPĘ ŚW.MAŁGORZATY- najpiękniejszy park w Budapeszcie, stanowiący "zielone płuca" stolicy Węgier, spacer po wyspie i podziwianie m.in. ogrodów różanych czy japońskich, ruin Klasztoru Dominikanek, do którego należała Św. Małgorzata, symboliczny ogród Świętej. Obiadokolacja w restauracji. Rejs wieczorny statkiem wycieczkowym po Dunaju. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd ok godz. 09.00. Przejazd do SZENTENDREktóre nazywane jest najpiękniejszym małym miastem Węgier, spacer po Starówce Miasta, wizyta w słynnym Muzeum Marcepanu, w którym można znaleźć m.in. figury z bajek począwszy od bohaterów Andersena do Walta Disneya, Lady Dianę czy Michaela Jacksona oraz wiele ręcznie wykonanych ozdób i pamiątek. Czas wolny i możliwość zakupów.

ŚWIADCZENIA:

 • Przejazd autokarem klimatyzowanym
 • 1 nocleg w Wiedniu
 • 3 noclegi w Budapeszcie hotel 3*** w pokojach 2,3 os.
 • 4 śniadania
 • 4 obiadokolacje, w tym 2 x regionalne na GRIZINGU oraz z CZARDASZEM
 • Opieka pilota
 • przewodnicy miejscowi: Wiedeń i Budapeszt
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Ubezpieczeniowy Fundusz gwarancyjny
 • Wjazdy do miast

UWAGI: Kolejność zwiedzania ustala pilot, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Na bilety wstępu nie wymienione w świadczeniach należy przeznaczyć ok. 30 € ( rejs statkiem, Parlament, Kościół św. Macieja,  Kościół św. Matysa, Bazylika Św.Stefana,Muzeum Marcepana)

Dodatkowe informacje

 • Data wyjazdu: środa, 15 czerwiec 2022
 • Data powrotu: niedziela, 19 czerwiec 2022
Wyświetlony 1836 razy