Sandomierz- Zamość- Nałęczów- Puławy- Kazimierz Dolny Wyróżniony

SANDOMIERZ- ZAMOŚĆ- NAŁĘCZÓW- PUŁAWY- KAZIMIERZ DOLNY

1 DZIEŃWyjazd o godz. 4.30, przejazd do SANDOMIERZA, spacer po Starówce miasta, Ratusz z roku 1348 – jeden z najpiękniejszych renesansowych obiektów w Polsce, Brama Opatowska, Katedra wzniesiona w XIVw, Zamek Królewski zbudowany na miejscu dawnego grodu – obecnie mieści się w nim Muzeum Okręgowe. Przejazd do ZAMOŚCIA, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja. Wieczorny spacer po Starówce miasta- dla chętnych. Nocleg.

2 DZIEŃśniadanie, zwiedzanie ZAMOŚCIA – miasta wpisanego na Listę UNESCO, zwiedzanie: Rynek Wielki z Ratuszem - jeden z piękniejszych  reprezentacyjnych Placów w Europie z XVI w.,  Stara i Nowa Brama Lubelska, Katedra – klasyczny przykład renesansu lubelskiego, ufundowana została przez Jana Zamoyskiego,  Brama Szczebrzeska, Rotunda - Działobitnia wzniesiona w Latach 1825-31. Zwiedzanie Muzeum Fortykacji i Broni - Arsenał, gdzie uczestnicy zapoznają się z historią Zamojszczyzny na tle działań militarnych w XX w., eksponatami Arsenału Zamojskiego z XVI do XIX w. oraz wezmą udział w pokazie multimedialnym prezentującym historię miasta i twierdzy Zamość. Kościół Zwiastowania NMP -  z zew. Nowa i Stara Brama Lwowska. Przejście na zwiedzanie fragmentu murów obronnych- bastion VII- Nadszaniec. Czas wolny, obiadokolacja regionalna przy muzyce, powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do SZCZEBRZESZYNA, wizyta w urokliwym miejscu na rynku miasta z pomnikiem CHRZĄSZCZA, przejazd do NAŁĘCZOWA, zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Małachowskich, spacer po Parku Zdrojowym, dalszy przejazd do PUŁAW, zwiedzanie klasycznego Pałacu- dawnej siedziby Lubomirskich i Czartoryskich. Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 DZIEŃ- śniadanie, przejazd do KAZIMIERZA DOLNEGO - miasta malowniczo położonego w województwie lubelskim, na prawym brzegu Wisły, spacer po Rynku Miasta: Kamienica Celejowska, Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem, Kamienica Przybyłów,. Wizyta w Kościele Farny- najstarsza budowla sakralna miasta, dla chętnych rejs statkiem po Wiśle lub czas wolny na przejście do Zamku wzniesionego za czasów Kazimierza Wielkiego. Przejazd do Wąwozu- Korzeniowy Dół, to przepiękny bajkowy wąwóz z wystającymi, poskręcanymi fantastycznie korzeniami drzew rosnących na skarpach, które nadały mu imię i sławę. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godz. ok 23:30.

Świadczenia:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją
  • 3 noclegi w hotelu 3*** w pokojach 2 osobowych
  • 3 śniadania
  • 3 obiadokolacje w tym jedna regionalna przy muzyce
  • ubezpieczenie NNW
  • przewodnicy lokalni w Sandomierzu, Zamościu i Kazimierzu
  • parkingi autokaru

 

Bilety wstępu: Na bilety wstępu należy przeznaczyć: Sandomierz- Brama Opatowska – 8 z, Muzeum w Zamku – 10 zł. Zamość:  Muzeum Fortyfikacji i Broni- 13 zł , Bastion VII- 10 zł , Kazimierz-  Ruiny Zamku- 7 zł, rejs po Wiśle-15zł.

 

Dodatkowe informacje

  • Cena: 890 ZŁ
  • Data wyjazdu: środa, 21 wrzesień 2022
  • Data powrotu: sobota, 24 wrzesień 2022
Wyświetlony 642 razy