OBÓZ W PIENINACH Wyróżniony

OBÓZ DLA AKTYWNYCH W PIENINACH 

W krainie wody i gór 

PIENINY zajmują tereny południowej Polski oraz północnej Słowacji. Ich krajobraz nie ustępuje nawet Tatrom. Słyną ze skalistych wapiennych turni i malowniczego przełomu Dunajca. Sport i rekreacja w Pieninach stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych.

NIEDZICA- to miejscowość położona częściowo nad jeziorem Czorsztyńskim i w dolinie rzeki Niedziczanki, na granicy Pienin i pogórza Spisko-Gubałowskiego. Niedzica przyciąga pięknem zabytków, wyjątkową atmosferą oraz bliskością jezior i gór. Perłami architektonicznymi oraz atrakcjami sąm.in. średniowieczny zamek Dunajec i ruiny zamku w Czorsztynie, bliskość źródeł termalnych oraz nowoczesna i potężna elektrownia wodna z zaporą. 

DOM WYPOCZYNKOWY „POD TABOREM” w Niedzicy  położony jest w najatrakcyjniejszym miejscu Niedzicy, na nasłonecznionym stoku góry Tabor z widokiem na Jezioro Sromowieckie, Pieniny, Zamagurze Spiskie i Tatry. Jego umiejscowienie stanowi świetną bazę wypadową na wycieczki piesze, rowerowe oraz dla amatorów sportów wodnych i narciarskich. Do dyspozycji w ośrodku: stołówka, świetlica do zajęć, kręgielnia dwutorowa, stół do bilarda, stół do tenisa, wiata na grilla i ognisko, rowery górskie, pole do mini golfa, boisko do siatkówki, tenisa ziemnego i mini piłki nożnej.

PROGRAMY OBOZU

SPORT I REKREACJA- program sportowo- rekreacyjny to zestaw różnych zajęć, których forma sprawi, że wakacje będą pełne ruchu i zabawy.

 • olimpiady i rozgrywki sportowe: w siatkówkę, piłkę nożną, tenisa stołowego, tenisa ziemnego, minigolfa, kręgle, badminton
 • trekkingi górskie: Zdobycie szczytów Pienin
 • kąpiele w jeziorze Czorsztyńskim
 • Rowerowe eskapady
 • ćwiczenia rozgrzewające

 ZAJĘCIA TERENOWE- w trakcie zajęć dzieci będą miały okazję poznać i porównać różne metody orientacji w terenie. W programie m.in. poruszanie się z użyciem kompasu, mapy topograficznej oraz odczytywanie innych znaków ukrytych przez naturę. Część praktyczna zajęć ma charakter gry terenowej, która oprócz orientacji daje możliwość poznania środowiska przyrodniczego: bieg patrolowy, podchody, gry terenowe

 

I JESZCZE WIĘCEJ ATRAKCJI

PLAŻOWANIE nad JEZIOREM, WYPOCZYNEK, GRY I KONKURSY, KALAMBURY, OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁABASEK, DYSKOTEKI, KARAOKE, QUIZ WIEDZY O OKOLICY, PROJEKCJE FILMOWE, WYBÓR GIER INTEGRUJĄCYCH, WESOŁYCH, KREATYWNYCH- „MŁODZI CZARODZIEJE”.

WYCIECZKI- ESKAPADY:

 • 3 h POBYT NA BASENACH TERMALNYCH W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ - kompleks basenów termalnych Terma Bukowina to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Podhala. Termy są zarówno centrum rozrywki jak i ośrodkiem uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym, jednym z najnowocześniejszych w Europie. Kompleks składa się z 12 basenów z wodą o temperaturze 28-36°C.
 • CAŁODZINNA WYCIECZKA DO SZCZAWNICY- zdobycie szczytu Palenicy – 722 m n.p.m
 • WYPRAWA W GÓRY- ZDOBYCIE TRZY KORONY- wejście piesze na najwyższy szczyt Pienin Środkowych 982 m n.p.m.
 • WĘDRÓWKA PO REZERWACIE PRZYRODY- WĄWÓZ HOMOLE- legendarnego miejsca poszukiwania skarbów z XV w., podziwiać tu można wyjątkową roślinność  o charakterze pierwotnym, turnie i ściany skalne dochodzące do 120 m wysokości.
 • ZWIEDZANIE ZAMKU W NIEDZICY- ten węgierski niegdyś zamek oraz pobliska polska warownia w Czorsztynie górowały nad okolicą i przypominały typowe "orle gniazda". Z zamkiem wiąże się tajemnica skarbu Inków, który ponoć spoczywa na dnie jeziora Titicaca, a klucz do jego tajemnicy znajduje się w zamku w Niedzicy, gdzie odnaleziono kipu - pismo węzełkowe Inków. Obecnie zobaczyć tu można m.in. eksponaty związane z historią obiektu, izbę tortur, udostępniana do zwiedzania jest też sala myśliwska oraz izba straży.
 • ZWIEDZANIE ELEKTROWNI I ZAPORY Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną o wysokości 56 m, długość 404 m. Zbiornik Czorsztyński powstał w celu obniżenia kulminacji powodziowych i zwiększenia przepływów minimalnych w Dunajcu i Wiśle, a także wykorzystania energetycznego potencjału wody.

OBRAZ 3 D "Moc Żywiołów" mierzy 34 metry długości i obrazuje zapadniętą strukturę zalewaną wodospadami z odsłoniętymi w głębi turbinami i sylwetkami ludzi, widzianymi z odległości 50 metrów. Najlepszy efekt trójwymiarowości obrazu można uzyskać stojąc w ściśle określonym miejscu, oznaczonym na malowidle.

 • WIECZORNY REJS PO JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM- W czasie trwania rejsu możemy podziwiać nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, skansen na półwyspie Stylchen, zamek Dunajec w Niedzicy, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowyoraz wiele innych atrakcji zarówno architektonicznych jak i przyrodniczych. Wycieczka przebiega pod okiem przewodnika, który opowiada uczestnikom tajemnicze historie miejsc,  które mają okazję oglądać ze statku.
 • WYCIECZKA ROWEROWA- ok 20 km Przełomem Dunajca - wzdłuż trasy rozciągają się piękne widoki na Sokolicę oraz Trzy Korony.
 • RAFTING LUB SPŁYW DUNAJCEM- należy do atrakcji numer jeden w regionie.  Trasa biegnąca wzdłuż granicy polsko-słowackiej w głębokim kanionie pośród wysokich gór Pienin oraz szczytami Sokolica, Trzy Korony. Przepłynięcie 14-sto kilometrowego odcinka nie jest wymagające ani niebezpieczne

ATRAKCJA DODATKOWO PŁATNA  w drodze powrotnej:

ENERGYLANDIA- PARK ROZRYWKI- znajdują się 4 fascynujące strefy zabawy: bajkolandia, strefa familijna, ekstremalna, oraz Water Park. Dodatkowo 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D, a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów. Park oferuje wiele ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera.

CENA: 150 zł – wraz z obiadem: zupa, danie główne, napój – płatne w autokarze u kierownika obozu.

UWAGI: Należy zapewnić dzieciom strój kąpielowy, kurtkę przeciwdeszczową, plecak, bidon  oraz wygodne buty do wędrówek górskich.

 

Dodatkowe informacje

 • Cena: 1.980 zł
 • Data wyjazdu: poniedziałek, 28 czerwiec 2021
 • Data powrotu: czwartek, 08 lipiec 2021
Wyświetlony 546 razy