PIELGRZYMKA- WYBRZEŻEM ADRIATYKU DO MEDJUGORJE Wyróżniony

PIELGRZYMKA - WYBRZEŻEM ADRIATYKU

DO MEDJUGORIE

MARIJA BISTRICA- PLITWICKIE JEZIORA - TROGIR – SPLIT – DUBROWNIK - MEDJUGORJE – MOSTAR – VEPRIC – ZADAR- LUDBREG

DZIEŃ 1 - wyjazd o godz. 04.30 - Przejazd  do MARIJA BISTRICA - największe Sanktuarium Maryjne w Chorwacji, Msza Św., ciąg dalszy przejazdu na nocleg tranzytowy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – śniadanie, przejazd na PLITWICKIE JEZIORA wpisanych na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO.  Spacer po Parku Narodowym, gdzie znajduje się 16 turkusowych jezior położonych na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami, przejazd na nocleg w okolice Trogiru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – śniadanie, odpoczynek nad morzem i czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – śniadanie, wyjazd do TROGIRU – zwiedzanie średniowiecznego miasta: Wenecka Katedra Św. Lawro, Katedra Św. Wawrzyńca, Ratusz, przejazd do SPLITU, zwiedzanie największego miasta Dalmacji: Pałac Dioklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej, Katedra Św. Duje, skarbiec oraz malowniczy port. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – śniadanie, wyjazd do DUBROWNIKA, jednego z najpiękniejszych i magicznych miast w Chorwacji  zwanego „Perłą Adriatyku”, wpisanego na listę UNESCO. Spacer  urokliwymi uliczkami miasta: twierdze, baszty, bramy, wieża zegarowa z Pałacem gotycko-renesansowym, Klasztor Franciszkanów, mury Miasta. Przejście deptakiem Stradun – główną ulicą Starówki, na której mieście się wiele ważnych zabytków Dubrownika, pięknych elementów architektury, pomników i fontann.  Kościół św. Błażeja- patrona miasta. Przejazd do MEDJUGORJE, zakwaterowanie, obiadokolacja, modlitwy w Kościele, nocleg.

DZIEŃ 6 – Wcześnie rano Droga Krzyżowa na górze Kriżevac, śniadanie,  wyjazd do MOSTARU – zwiedzanie Starego Miasta, które w czasach panowania tureckiego było ważnym ośrodkiem handlowym. Ślady tych czasów można oglądać spacerując po słynnym XVI w. kamiennym moście i starą dzielnicą złotników Kujundżiluk. Powrót do Medjugorje, Msza św. , obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7- śniadanie, wspólny Różaniec na Górze Objawień – Podbrdo.   Wyjazd  do miejscowości VEPRIC – wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej z Lourdes. Przejazd do hotelu w okolicy Zadaru,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8/9 – śniadanie, przejazd do LUDBERGU na Msze św. - jest  to miejsce cudu Eucharystycznego oraz pielgrzymek z całej Europy. Wyjazd do Polski, przyjazd w godzinach nocnych.

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

 • Przejazd autokarem LUX
 • 7 noclegów w pok. 2,3 os. z łazienkami
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • Opieka pilota, księdza pielgrzyma
 • wjazdy do miast
 • Ubezpieczenie NNW, KL
 • Opłata UFG                             

UWAGI:  Obowiązuje ważny dokument: dowód lub paszport. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Na przewodników miejscowych i bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 52 €/os.na : Plitwickie Jeziora, Katedra  w Trogirze, Split-Pałac i Katedra. Fakultatywnie: rejs statkiem z piknikiem po Parku Narodowym  Kornati- ok. 35 €, Dubrownik- wejście na mury miasta ok. 20€. Obowiązkowa taxa klimatyczna- 1,5 €/ dzień.

Dodatkowe informacje

 • Cena: 1200 zł + 300 €
 • Data wyjazdu: wtorek, 21 wrzesień 2021
 • Data powrotu: wtorek, 28 wrzesień 2021
Wyświetlony 983 razy