WYBRZEŻEM ADRIATYKU DO MEDJUGORJE Wyróżniony

                                                                                                                      

MARIJA BISTRICA – PLITWICKIE JEZIORA – TROGIR – SPLIT – MEDJUGORJE – VEPRIC – ZADAR

 

DZIEŃ 1 (01/02.10): Zbiórka o godz. 23:15, wyjazd. Przejazd do miejscowości MARIJA BISTRICA, spacer po urokliwym miasteczku i nawiedzenie największego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, zwanego chorwacką Częstochową, gdzie znajduje się cudami słynąca późnogotycka, drewniana figura Matki Bożej z XV wieku. Msza Św. i modlitwy. Ciąg dalszy przejazdu na nocleg tranzytowy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 2 (03.10): Śniadanie, przejazd na PLITWICKIE JEZIORA wpisane na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO.  Spacer po Parku Narodowym wśród 16 turkusowych jezior położonych na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami, przejazd w okolice Trogiru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 (04.10): Śniadanie, wyjazd do TROGIRU – zwiedzanie średniowiecznego miasta: Wenecka Katedra Św. Lawro, Katedra Św. Wawrzyńca, Ratusz, przejazd do SPLITU, zwiedzanie największego miasta Dalmacji: Pałac Dioklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej, Katedra Św. Duje, skarbiec oraz malowniczy port.  Przejazd do MEDJUGORJE, zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po okolicy i modlitwy w Kościele św. Jakuba, nocleg.

DZIEŃ 4 (05.10): Droga Krzyżowa na górze Kriżevac (520 m).  Śniadanie. Msza Św. w kościele Św. Jakuba. Dzień przeznaczony na odpoczynek i czas wolny na indywidualne modlitwy. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) wyjazd do MOSTARU – zwiedzanie Starego Miasta, które w czasach panowania tureckiego było ważnym ośrodkiem handlowym. Ślady tych czasów można oglądać spacerując po słynnym XVI w. kamiennym moście i starą dzielnicą złotników Kujundżiluk. Powrót do Medjugorje, wieczorne modlitwy w Sanktuarium, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 5 (06.10): Śniadanie. Msza Św. Dzień przeznaczony na odpoczynek i czas wolny na indywidualne modlitwy. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) wyjazd do DUBROWNIKA, jednego z najpiękniejszych miast Chorwacji zwanego „Perłą Adriatyku”, wpisanego na listę UNESCO. Spacer urokliwymi uliczkami miasta: twierdze, baszty, bramy, wieża zegarowa z Pałacem gotycko-renesansowym, Klasztor Franciszkanów, mury Miasta. Przejście deptakiem Stradun – główną ulicą Starówki, na której mieście się wiele ważnych zabytków Dubrownika, pięknych elementów architektury, pomników i fontann.  Kościół św. Błażeja – patrona miasta. Powrót do MEDJUGORJE, obiadokolacja, wspólne modlitwy w Kościele, nocleg.

DZIEŃ 6 (07.10): Śniadanie, wspólny Różaniec na Górze Objawień – Podbrdo. Msza Św. Wyjazd do miejscowości VEPRIC – chorwackiego Lourdes, położonego przy Riwierze Makarskiej, między morzem a górami Biokovo.Modlitwy w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej z Lourdes. Przejazd do hotelu w okolicy Zadaru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 7/8 (08/09.10): Śniadanie, przejazd do ZADARU, głównego miasta północnej Dalmacji powstałego jeszcze w czasach iliryjskich rozbudowanego przez Rzymian, czego ślady są aktualnie wydobywane na światło dzienne na starówce, spacer po promenadzie portu pięknie usytuowanego pod murami Starówki, zwiedzanie: Kościół św. Donata z IX w, dziś służy jako sala koncertowa, Katedra z XII największa w Dalmacji, spacer po Starówce Miasta. Wyjazd do Polski, przyjazd do kraju późno w nocy/nad ranem.

ŚWIADCZENIA:

 • Przejazd autokarem LUX, parkingi dla autokaru,
 • 6x noclegów w pok. 2,3 os. z łazienkami
 • 6x śniadań, 6x obiadokolacji
 • Opieka pilota
 • Opieka księdza pielgrzyma
 • Ubezpieczenie NNW, KL
 • Opłata TFG, TFP,
 • wjazdy do miast i opłaty graniczne
 • Słodki poczęstunek

UWAGI: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

Cena nie obejmuje: zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodnika i obsługi w hotelach/restauracjach, taxa klimatyczna, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Plitwickie Jeziora, Katedra w Trogirze, Split – Pałac i Katedra 65 EURO – płatne na miejscu. Ceny biletów mogą ulec zmianie. Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji, świadczeń niewymienionych w ofercie, dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov-2 oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 – możliwość wykupienia w Biurze w dniu zapisania na pielgrzymkę i podpisania umowy. Osoba zawierająca umowę oraz Podróżni przez nią zgłoszeni zobowiązują się do zapoznania się z aktualnymi regulacjami dostępnymi na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych (www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych). WYCIECZKI FAKULTATYWNE (realizowane przy min. 80% chętnych): MOSTAR - 25 EURO; DUBROWNIK – 40 EURO.

 

CO ZWIEDZAMY:

PLITVICKIE JEZIORA – są jednym z największych i najstarszych
w Chorwacji, wpisanych na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer po wybranych odcinkach Parku Narodowego.

SPLIT I TROGIR – W Splicie zwiedzimy, wpisany na listę UNESCO pałac cesarza Dioklecjana (IV w.). Zobaczymy także słynne bramy rzymskie prowadzące do miasta, średniowieczny Ratusz miejski oraz malowniczy port. Następnie przejazd do Trogiru, miasta wpisanego na listę UNESCO, które ze względu na liczne, cenne zabytki, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Zwiedzanie średniowiecznego miasta: Wenecka Katedra Św. Lawro, Katedra Św. Wawrzyńca, Ratusz.

Fakultatywnie – DUBROWNIK – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast na świecie zwanego „Perłą Adriatyku”wpisanego na listę UNESCO. Spacer urokliwymi uliczkami miasta, podczas którego poznamy jego historię, przejście deptakiem Stradun – zwiedzanie miasta: twierdze, baszty, bramy i wieże zegarowe, Klasztor Franciszkanów, mury Miasta.

MEDJUGORJEMedjugorie to miejscowość położona w południowej części Hercegowiny. Jest to bardzo często odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Europie znane z objawień maryjnych. Niedaleko tej miejscowości położone są dwa wzgórza: Wzgórze Objawień (Podbrdo), Wzgórze Krzyża (Kriżevac).

Fakultatywnie – MOSTAR – Zwiedzanie starego miasta, które w czasach panowania tureckiego było ważnym ośrodkiem handlowym. Ślady tych czasów możemy oglądać jeszcze dziś spacerując po słynnym kamiennym moście, starą dzielnicą złotników Kujundżiluk, zwiedzając meczet czy też zabytkowy dom turecki.

ZADAR – miasto zwane małym chorwackim Rzymem, szczyci się 3000-letnią historią, urokliwą starówką położoną na półwyspie i najpiękniejszymi zachodami słońca w tej części Adriatyku. Możemy tu spacerować po długich, nadmorskich promenadach i wsłuchiwać się w symfonie organów, na których grają morskie fale. W bliskiej okolicy są przepiękne plaże z krystalicznie czystą, ciepłą wodą.

 

 

 

Dodatkowe informacje

 • Cena: 1200 ZŁ + 280 EURO WOLNE MIEJSCA: 30
 • Data wyjazdu: sobota, 01 październik 2022
 • Data powrotu: sobota, 09 październik 2021
Wyświetlony 1161 razy