Pielgrzymka do Gruzji Wyróżniony

 

PIELGRZYMKA DO GRUZJI

MIEJSCA PIERWSZEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA

PIELGRZYMKA SAMOLOTEM - 8 DNIOWA

 KUTAISI - BATUMI – GELATI- UPLISTSIKHE-  TBILISI – KACHETI- SIGNAGI- MCCHETA-  KAZBEGI - GERGETI– ANANURI- GORI- KUTAISI

1 DZIEŃ –WROCŁAW  -  KUTAISI

Spotkanie  na lotnisku we  Wrocławiu, odprawa paszportowo-celna. Wylot  do Kutaisi. Po przylocie przejazd(OK.60 km) na zakwaterowanie w Guesthouse /rodzaj pensjonatu/ w Kutaisi- miasta kojarzonego ze starożytnym mitem wyprawy po Złote Runo Jazona i Argonautów. Tutaj też urodził się Władysław Raczkiewicz –prezydent RP na uchodźctwie. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie miasta: wizyta w katedrze Bagrati- symbolu miasta z XI w. ZJEDNOCZONEJ GRUZJI, Katedra Bagrata – katedra Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego- występuje także pod oficjalną nazwą Katedra Zaśnięcia Bogurodzicy. Jest najcenniejszą budowlą sakralną tego miasta. Spacer po mieście, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃBATUMI-KUTAISI

 Śniadanie, przejazd do BATUMI- najpopularniejszy kurort na Kaukazie Południowym. W programie: spacer po mieście z jego Centrum: Piazza, Pałac Europy, przejście na bulwar nadmorski, ogród botaniczny,  czas wolny, odpoczynek. Możliwość wjazdu kolejką gondolową na jedno z otaczających miasto wzgórz. Powrót do Kutaisi, obiadokolacja,  nocleg.

 3 DZIEŃ –  KUTAISI- GELATI- GORI -UPLISTSIKHE - TBILISI

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie –zespółu klasztornego Gelati (obiekty wpisane na listę UNESCO) - z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i geccy. Dalszy ciąg podróży,krótkie   zatrzymanie w GORI –MIASTA J.STALINA   .Przejazd do  UPLISTSIKHE, zwiedzanie - najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku, jest ona najstarszym zabytkiem Gruzji (II tys. p.n.e.).  Przejazd do TBILISI - stolicy Gruzji, jednego z najstarszych miast na świecie, leżącego na styku  dwóch kultur. Oryginalne zabytki ,piękne widoki STAREGO MIASTA zapewniają niepowtarzalną atmosferę. zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja,  czas wolny, nocleg.

 4 DZIEŃ TBILISI

Śniadanie, Zwiedzanie Miasta: świątynia Matki Bożej Metechskiej położona na wyniosłej skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari, pomnik Króla Wachtanga na koniu, Wielka Synagoga, katedra Sioni z krzyżem św. Nino - najważniejszą relikwią Kościoła gruzińskiego. Przejazd KOLEJĄ LINOWĄ nad miastem  na punkt widokowy do Twierdzy Narikala (IV w). - ruiny, które majestatycznie górują nad dachami tbiliskiej Starówki, Abanotubani carskie banie siarkowe, które są wizytówką miasta, zwiedzanie katedry Cminda Sameba (Świętej Trójcy) - największej prawosławnej katedry w Gruzji i na Kaukazie. Msza Św. w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła - neorenesansowy kościół wybudowany w 1877 m.in. ze składek polskich zesłańców w Tbilisi, w dzielnicy Kukia. Spacer aleją Szoty Rustaweliego - gruzińskiego wieszcza. OBIADOKOLACJA W TRADYCYJNEJ GRUZIŃSKIEJ RESTAURACJI POŁĄCZONA Z PROGRAMEM FOLKLORYSTYCZNYM. Powrót do hotelu, nocleg.

 5 DZIEŃ – TBILISI  –  KACHETI - SIGNAGI

Śniadanie,  wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy Klasztór w Bodbe –Monastyr Św.Jerzego   To tu spoczywa św. Nino (Nina), która wedle wierzeń schrystianizowała Gruzję. A dlaczego monastyr wzniesiono właśnie tutaj? Otóż według legendy ciała świętej nie mogło podnieść dwustu mężczyzn – więc grób, a potem monastyr, musiał powstać właśnie w tym miejscu. Przejazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne krajobrazy we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Następnie jedziemy do Welistsikhe, gdzie będziemy mieli obiad razem z Degustacją 2x rodzaj wina i wódki.  Powrót do hotelu, nocleg.

 6 DZIEŃ – MCCHETA- KAZBEGI – GERGETI

Śniadanie, przejazd do Mcchety - do pierwszej stolicy i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ w kierunku Kaukazu Wysokiego- określenie to związane jest z miejscem toczenia się ciężkich  walk na początku XIX w. Obecnie jednak to           niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz wzdłuż której można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych. Przejazd malowniczą górską trasą przez Wielki Kaukaz do KAZBEGI - miasta położonego u podnóża drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd jeepami wśród  górskiej scenerii do GERGETI, zwiedzanie kościoła św. Trójcy, położonego na wysokości 2170 m n.p.m. skąd roztacza się przepiękna panora mana górę Kazbegi oraz z drugiej strony na leżące w dolinie miasteczko. Przy sprzyjającej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie. Nocleg  w okolicach Kazbegi, obiadokolacja, nocleg.

 7 DZIEŃKAZBEGI  - ANANURI –  KUTAISI

Śniadanie. Wyjazd z Kazbegi do Kutaisi, postój przy fortecy Ananuri z XVII w. z widokiem na Jezioro Żinwalskie   .Czas wolny na zakupy w Kutaisi.

Kolacja i nocleg w guesthouse w KUTAISI.

 8 DZIEŃ – WYLOT DO KRAJU

Śniadanie, transfer z hotelu na lotnisko koło KUTAISI. Odprawa bagażowa, wylot do Wrocławia.

 Msze Św. odprawiane codziennie w miejscach wyznaczonych świątyń

 ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem linii Wizzair z bagażem 20 kg
 • 7 NOCLEGÓW w hotelach *** lub Guesthousy pokoje 2/3 os.
 • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadokolacji
 • 1 uroczysta obiadokolacja przy muzyce folklorystycznej z winem
 • 1 obiad z degustacją wina i czaczy
 • przejazd autokarem na całej trasie zwiedzania
 • opieka pilota
 • opieka lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Opłaty TFG,FP
 • 1 mała butelka wody dla każdego uczestnika - codziennie

Uwagi: Uwagi: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie odpowiada za zmiany godzin w przelotach. Pierwszy i ostatni dzień przeznaczone są na przeloty. Przy zmianie nazwiska, opłata według stawek linii lotniczych. Cena nie obejmuje: zwyczajowych  napiwków dla kierowcy, pilota i obsługi w hotelach , bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd jeepami na Kazbeg( 7 os w aucie) - 80 euro –płatne na miejscu. Cena skalkulowana przy kursie euro do 4,5000 Przy wzroście waluty cena może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1 os- 140 €. Dokumentem podróży uprawniającym wjazd do Gruzji jest  ważny dowód osobisty lub paszport.

Dodatkowe informacje

 • Cena: 3900 zł
 • Data wyjazdu: niedziela, 25 wrzesień 2022
 • Data powrotu: niedziela, 02 październik 2022
Wyświetlony 1693 razy

Media